Święty Mikołaj

6 grudnia wspominamy w Kościele postać Świętego Mikołaja Biskupa. Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzali na terenie parafii i szkoły czekoladę z wizerunkiem tego świętego. Proponowana przez SKC akcja, to nie tylko pomysł na mikołajkowy upominek. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć, że Święty Mikołaj to autentyczna postać - biskup, który żył  i świadczył dzieła miłosierdzia pośród swoich wiernych oraz zachęcić innych do czynienia dobra. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone zostaną na działalność Szkolnych Kół Caritas i formację wolontariuszy.

uczniowie sprzedający figurki przed kościołem dziewczynki w koszulkach wolontariatu chłopiec kupujący figurkę dziewczynki układające figurki na stoliku uczennice klasy 1c i 4c