url niezgodny z rzeczywistym dostepem Świąteczne kodowanie z robotami - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Świąteczne kodowanie z robotami

Tydzień poprzedzający przerwę świąteczną upłynął pod znakiem spotkań z robotami Wonder. Uczniowie klas 1-3 skorzystali z możliwości programowania Dasha i Dota. Wykorzystywali do tego aplikacje dedykowane tym robotom oraz akcesoria, takie jak cymbałki, wyrzutnia i spychacz. Co więcej, roboty uczyły dzieci matematyki oraz utrwalały wiedzę polonistyczną z zakresu rozpoznawania części mowy. Nasi najmłodsi uczniowie zaprzyjaźnili się z tymi uroczymi, niebieskimi sympatycznymi 'kolegami' i trudno było im się z nimi rozstać, gdy roboty wędrowały do innych sal. W styczniu planujemy kontynuację zajęć, tak, aby jak najwięcej dzieci spróbowało swoich sił w podstawach programowania.

Dzieci programują roboty - rozróżnianie części mowy. Dzieci programują roboty - cymbałki. Dzieci programują roboty - w kole, na dywanie. Dzieci programują roboty - w kole, na dywanie.