Nasi uczniowie najlepsi w gminie i powiecie

W marcu, po zatwierdzeniu przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, opublikowane zostały oficjalne listy finalistów i laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Miło nam poinformować, że w tym elitarnym gronie znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Największy sukces odniósł Kamil Wachowicz z klasy 6c, który jako jedyny z uczniów szkół podstawowych z powiatu łódzkiego wschodniego został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Nauczycielką tego przedmiotu jest Pani Beata Ćwik. Nie tylko królowa nauk jest domeną Kamila. Dzięki systematycznej pracy z nauczycielką języka angielskiego Panią Sylwią Rutkowską został on również finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego. Jak trudny było to konkurs, świadczy fakt, że żaden inny uczeń z naszego powiatu nie zakwalifikował się do tego etapu.

Powodem do dumy są również osiągnięcia ucznia klasy 7a Marcela Jasińskiego, który przygotowywany przez Panią Anetę Korczyńską reprezentował szkołę w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii. W tym konkursie Marcel, jako jedyny wśród uczniów naszej gminy, wywalczył sobie miejsce na liście finalistów.

Gratulujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koluszkach sukcesów w rywalizacji z najzdolniejszymi uczniami województwa łódzkiego.

Marceli Jasiński i Kamil Wachowicz