url niezgodny z rzeczywistym dostepem Sukces piątoklasisty - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Sukces piątoklasisty

Pangea to Międzynarodowy Konkurs Matematyczny, który rozwija pasję, odkrywa talenty i kształtuje matematyczne myślenie. Jest on organizowany w 21 krajach. W 2018 roku, w Polsce odbyła się jego 5. edycja. O tym, że Pangea cieszy się ogromną popularnością niech świadczy fakt, że do etapy szkolnego przystąpiło aż 11500 uczniów z klas IV – VII z całego kraju.

6 kwietnia 2018 roku w Warszawie odbył się etap finałowy połączony z galą wręczenia nagród około 150 finalistom. Wśród nich znalazł się uczeń klasy piątej SP nr 2 Stanisław Radziszewski, który po etapie szkolnym zajmował 3 miejsce w Polsce. W finale konkursu Stanisław znalazł się wśród najlepszych matematyków i w swojej kategorii wiekowej wywalczył srebrny medal.

Nagrody były wręczone na scenie teatru „Och – Teatr” w bardzo podniosłej atmosferze, co nadawało dodatkowego splendoru konkursowi.

Gratulujemy Stanisławowi i jego rodzicom i życzymy kolejnych sukcesów.

Stanisław Radziszewski