Projekt z języka angielskiego - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Projekt z języka angielskiego

W piątek poprzedzający majowe dni wolne działo się naprawdę wiele. Sześcioro uczniów klasy 6c (Maja Maślakiewicz, Dominika Nowakowska, Julia Sobczak, Szymon Szewczyk, Jakub Tworek oraz Kamil Wachowicz) w trakcie trwania roku szkolnego realizowali projekt dotyczący wybranych tradycji i zwyczajów krajów anglojęzycznych. Szóstoklasiści sprawdzali czy możliwa jest wirtualna podróż do Wielkiej Brytanii. 26 kwietnia odbyła się publiczna prezentacja projektu.

Uczniowie profesjonalnie zaprezentowali swoje dotychczasowe działania. Oprócz poczęstunku w postaci herbaty z mlekiem dla każdego ucznia, pamiątkowych zakładek do książki, imponującej dekoracji i fotogalerii, wykonali prezentacje multimedialne, nagrali ścieżkę dźwiękową do filmu i doskonalili swoje umiejętności językowe opowiadając o interesujących tematach. Gdyż tego dnia uczestnicy projektu starali się porozumiewać wyłącznie  w języku angielskim i zachęcać do tego przybyłych uczniów. Oprowadzający po „galerii” projektowej uczniowie wywołali ogromne zaciekawienie i podziw młodszych kolegów dla umiejętności językowych, odwagi i świetnego przygotowania. Wniosek jest oczywisty – warto i trzeba się uczyć języków obcych, warto realizować projekty, choć są czasochłonne i wymagają poświęcenia. Jednak efekty są naprawdę warte tej pracy i są powodem do dużej satysfakcji. Nie wierzycie? Zapytajcie uczniów klasy 6c!

grupa projektowa w komplecie Julia rozdaje pamiątkowe zakładki prezentacja projektu uczniowie słuchają Kamila Would you a cup of tea?