Wycieczka klas piątych - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Wycieczka klas piątych

W ubiegłym tygodniu klasa 5c oraz 5b udały się na dwudniową wycieczkę. Celem podróży była piękna i cenna przyrodniczo wyżyna Krakowsko- Częstochowska. Na szczęście pogoda naprawdę dopisała. Pierwszy przystanek - trwałe ruiny zamku w Ogrodzieńcu zwiedzaliśmy w towarzystwie pilota, który asystował nam przez cały czas trwania wyjazdu. Kolejnym punktem wycieczki była Kopalnia Soli Bochnia, gdzie czekała na uczniów największa atrakcja– nocleg! Oprócz zwiedzania zabytkowej kopalni, którą ubogacono obecnie w interaktywne stanowiska edukacyjne, uczniowie grali w piłkę na podziemnym boisku sportowym, zjedliśmy także obiadokolację i odbyła się dyskoteka do późnych godzin nocnych. Po ostatnim gwizdku górnika i zgaszeniu wszystkich świateł około północy –  (prawie) wszyscy uczestnicy wycieczki zapadli w głęboki sen w leczniczym mikroklimacie podziemnych komór solnych. Spanie na łóżkach piętrowych okazało się prawdziwą frajdą!

Następnego dnia udaliśmy się w dalszą trasę. Dojechaliśmy do Krakowa, dawnej stolicy Polski, aby zwiedzić Zamek Królewski, Katedrę,  zobaczyć Rynek Główny, Stare Miasto, dotknąć dzwonu Zygmunta… Och... tyle się działo…

Z bagażem wspomnień, pamiątek i upominków dla rodziny bezpiecznie wróciliśmy do Koluszek.