Goście z Gruzji i Chin - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

Goście z Gruzji i Chin

W tym tygodniu do naszej szkoły zawitali wolontariusze z Gruzji i Chin. Troje studentów, którzy uczestniczą w międzynarodowym projekcie, opowiedziało o swoim macierzystym kraju w języku angielskim. Studenci odwiedzili nie tylko uczniów klas szóstych, zawitali również do klasy drugiej.

Przygotowane przez studentów prezentacje dotyczyły najważniejszych informacji na temat ich kraju pochodzenia, ciekawostki dotyczące ich kuchni, historii kraju. Ćwiczeniem, które wzbudziło wiele pozytywnych emocji był zapis polskich imion w chińskim i gruzińskim. Chętne dzieci, przy wsparciu starszych kolegów, uczyły się pisma gruzińskiego. W tłumaczeniu na język chiński potrzebna była już pomoc naszego gościa z Chin. Zapis imion w tym języku wywoływał uśmiech na twarzach uczniów. Jeszcze większy entuzjazm – po usłyszeniu oryginalnej wymowy i charakterystycznych dla tego języka tonów.

Spotkanie ze studentami udało się! Było doskonałą okazją dla uczniów, aby choć przez chwilę spotkać się z obcą kulturą, wypróbować swoje możliwości językowe, rozwijać tolerancję i szacunek dla odmienności innych kultur.

Nasz gość objaśnia pisownię imion w języku chińskim Zapisy na tablicy po zabawie z imionami Uczniowie słuchają prezentacji o Chinach Wspólne zdjęcie z gośćmi