Wielki talent do języków

Ma zaledwie 7 lat, a odniósł już ogromne sukcesy z języka angielskiego na szczeblu ogólnopolskim. To Borys Owczarek, uczeń klasy 1a Szkoły Podstawowej nr 2. Chłopiec miły i cichy, który zdaniem wychowawcy, pani Iwony Ciechowicz, z uwagą przysłuchuje się treściom przekazywanym przez nauczyciela podczas lekcji, wnikliwie analizuje postawione przed nim zadania, jest bystrym obserwatorem i uwielbia robić eksperymenty.

Nauka tego języka okazała się jego pasją i zainteresowaniem już 3 lata temu. Od chwili, gdy rodzice dostrzegli u Borysa zdolności językowe chłopiec uczęszczał na zajęcia dodatkowe. Jako uczeń naszej szkoły, pod kierunkiem pani Karoliny Bartnickiej, udowodnił swój ogromny potencjał. W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „OLIMUSEK” z języka angielskiego w sesji zimowej chłopiec zdobył 205 punktów i zajął III miejsce, a w sesji wiosennej uzyskał 207 punktów i uplasował się na II miejscu w Polsce! To piękny wynik. Marzeniem chłopca jest nauka języka hiszpańskiego. Wszyscy jesteśmy pełni nadziei, że Borys zrealizuje swoje marzenia, a jego fascynacja nauką w przyszłości zaowocuje wysokimi osiągnięciami.

Borys Owczarek