Drogi do Niepodległej

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości szkolna biblioteka przygotowała dla uczniów klas 6 terenową grę edukacyjną "Drogi do Niepodległej". Uczniowie z klasy 6c poznawali fakty historyczne poprzez zabawę. Pokonywali tor przeszkód, opatrywali ranną osobę, czołgali się przez tunel, układali mur z cegieł łączący rok 966 z 1918, dopasowując ważniejsze wydarzenia z historii naszego kraju. Rozwiązywali też quiz o marszałku Piłsudskim, rozpoznawali wybitnych Polaków na portretach, słuchali pieśni ważnych dla naszego narodu, a także grupowali rekwizyty i symbole historyczne. W bibliotece podążając za sznurkiem łączącym różne książki i półki, układali hasło „Nie ma radości bez niepodległości”. W przygotowaniu gry pomagali paniom bibliotekarkom wolontariusze z klasy 7c, którym serdecznie dziękujemy.