Klasa 3d w Toruniu

Uczniowie z klas 3c i 3d w środę 7 listopada wybrali się na wycieczkę do Torunia. Dzieci przeszły ulicami Starego Miasta, zatrzymały się przy pomniku Mikołaja Kopernika, obejrzały również figury flisaka i osiołka. Następnie obie klasy udały się do Planetarium. Kolejnym punktem programu była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, w którym uczniowie nie tylko poznali historię pierników toruńskich i obejrzeli eksponaty, ale również przygotowywali i próbowali prawdziwych, aromatycznych pierniczków. Na koniec dzieci odwiedziły dom legend, gdzie wcielali się w role bohaterów legend i historii toruńskich.