url niezgodny z rzeczywistym dostepem IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - Szkoła Podstawowa nr 2 w Koluszkach

IX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

6 czerwca 2019 r., uczniowie klas VII - VIII szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali w IX Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych organizowanym przez naszą szkołę. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami z zakresu kultury, obyczajów, geografii i historii krajów angielskiego obszaru językowego. Każdą szkołę zgłoszoną do konkursu reprezentował trzyosobowy zespół uczniowski.

Na uczestników czekało dziewięć zadań. Musieli wykazać się znajomością idiomów w języku angielskim, umiejętnością rozumienia ze słuchu, oraz wiedzą na temat znanych osób i miejsc z krajów anglojęzycznych. Najwięcej emocji wywołał quiz Kahoot, w którym uczniowie ‘zdalnie‘ odpowiadali na pytania, korzystając z urządzeń mobilnych (tabletów). Liczyła się zarówno wiedza, jak i refleks. Uczestnicy konkursu zmierzyli się też w zadaniu wymagającym umiejętności czytania ze zrozumieniem, w którym odpowiadali na pytania związane z tekstem o balach na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Konkurs miał też muzyczny akcent. Zawodnicy słuchając ‘ I Don’t Care, Justina Biebera i Eda Sheerana, uzupełniali luki w tekście piosenki.

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności, a forma konkursu spodobała się zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy ich do konkursu przygotowali. Pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach, w składzie: Marceli Jasiński, Jędrzej Jaśniewski i Mateusz Ostrowski. Przedstawicielki Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach – Olga Stachecka, Aleksandra Świderek i Julia Spała – uplasowały się na drugim miejscu. Miejsce trzecie przypadło Szkole Podstawowej w Różycy, reprezentowanej przez Marię Studzińską, Aleksandrę Makowską i Zofię Kowalską. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Konkurs współfinansowany był ze środków budżetu Gminy Koluszki.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy Paniom, które zadbały o przygotowanie uczniów i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu za rok.

Uczniowie rozwiązują zadania konkursowe. Dyrektor SP2 wręcza dyplomy i nagrody drużynie ze Szkoły Podstawowej w Różycy. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Różycy z nauczycielem prezentuje dyplomy. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koluszkach z nauczycielem prezentuje dyplomy. Dyrektor SP2 wręcza dyplomy i nagrody drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach. Dyrektor wręcza podziękowanie nauczycielce z SP1. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koluszkach z dyrektorem i nauczycielem prezentuje dyplomy.